Det blir en lugn fredag idag. Är fortfarande bra förkyld, men jobbade idag ändå. Hade ett möte som jag absolut inte kunde ställa in. Som tur var gick mötet bra och det blev en bra avrundning på arbetsveckan.
Väl hemma har jag tagit världens bästa soffa i besittning. Det är bara jag och katten hemma för sambon är på bio och ser skräckisen Devil. Så jag passat på att läsa ut Ett litet snedsprång av Denise Rudhberg medan jag druckit det goda teet jag fick av Tidningsida. Ett inlägg om boken kommer nog senare ikväll. Det är inte de typen av bok som jag måste fundera över..
Men nu ska jag nog ta att slå in några julklappar. Lussekatten vill säkert också ”hjälpa” till. Det kanske blir nått avsnitt av någon tv-serie sedan. Kanske Cougar Town.
Verkar vara en ganska bra fredag ändå. 🙂
Eclipse förbokade jag på discshop, den kostade lite över 300 kr med frakt. Väl värt pengarna. 😉
Jo det blev en bra fredag. Tack för svaret på frågan. Ska surfa in och beställa en jag med kanske. Eller ska jag önska mig den i julklapp tro?
Önska dig en julklapp vetja! Du kanske har tur. 🙂
Trist med förkylning! 🙁 Det är verkligen förkylningstider nu och var och varannan hostar runt omkring en. Jag hoppas att du kryar på dig ordentligt och får en riktigt mysig helg med mycket bokläsning. 🙂
Kram Lotta