Sweet Filthy Boy

Mia Holland åker på en roadtrip till Las Vegas med sina bästa vänner direkt effter sin college graduation. Det är meningen att de ska festa och ha kul. det är inte meningen att de ska träffa ett gäng killar och att det slutar med att de gifter sig!

Mia vaknar upp ed Ansel Guillaume en fransk/amerikansk kille  som är helt underbar. Men han ska åka tillbaka till Frankrijke där han jobbar som advokat och hon ska ju börja plugga igen med något som hon inte vill göra.  Mia har alltid gjort det rätta men nu bestämmer hon sig för att följa med Ansel till Frankrike över sommaren och bara ha kul.

Det här är en rolig, söt och sexig historia om två  ungdomar som inte känner varandra men ändå har gift sig. Naturligtvis blir det en massa komplikationer och en massa sexscener.

Jag tyckte att boken var rolig och ganska söt. Det är de första i Wild Season-serien och de andra kommer att handla om Mias kompisar. Jag gav boken tre stjärnor på Goodreads och kommer säkert läsa vidare i serien. Jag läste boken genom Storytel.

Författare är Christina Lauren som består av en pseudonym för Christina Hobbs and Lauren Billings. Jag har inte läst någon bok av dem förut.

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *